O firmie     Galeria     Kontakt


Oferta
Wyszukiwarka
 

Oferta
Samochody ciśnieniowe KROLL
Frezy hydrauliczne KATE-PMO
Światłowody w kanale FAST-ROBOT
Metody bezwykopowe
RICO Kamery TV
 

Aktualności

Diamenty Forbesa 2017

Miło nam poinformować, że nasza Spółka została nagrodzona Diamentem Forbesa 2017 
Samochody ciśnieniowe KROLLTradycyjne metody czyszczenia instalacji kanalizacyjnych pod wysokim ciśnieniem,wymagają użycia dużych ilości cennej czystej wody a konieczność uzupełniania jej ubytków - powoduje przerwy technologiczne. Metody te są więc nieekologiczne i nieekonomiczne. Opracowany przez firmę KROLL, system zamkniętego obiegu wody z instalacją jej odzysku, umożliwia wielkokrotne użycie do czyszczenia tej samej wody, bez potrzeby jej uzupełniania. Zużywana po raz pierwszy woda, nie musi być wodą czystą. Może zostać pobrana, a następnie oczyszczona przez system, np. z rzeki lub bezpośrednio z instalacji kanalizacyjnej.

Pompa wysokiego ciśnienia (PWC), pobiera wodę z wyodrębnionej w zbiorniku komory czystej wody (KC) i przetłacza ją pod wysokim ciśnieniem do końcówki czyszczącej w kanale. Zmieszana z zanieczyszczeniami woda zostaje stąd zassana do komory osadów (KO) zbiornika, podciśnieniem wytworzonym przez pompę próżniową (PP). W komorze osadów z zanieczyszczonej wody wytrącają się grawitacyjnie i pozostają, większe i cięższe cząstki zanieczyszczeń. Pozbawiona tych cząstek woda, zostaje - poprzez spełniające rolę filtra wstępnego otwory w toku(T) i bębnowy filtr odśrodkowy dokładnego oczyszczania (FB) - zassana i przetłoczona przez pompę wirnikową (PW) do zespołu rozdzielaczy cyklonowych (RC).

W rozdzielaczach tych następuje ostateczne oczyszczenie wody do czystości wyższej niż wymagana przez producentów pomp wysokiego ciśnienia. Opuszczająca zespół rozdzielaczy odzyskana woda kierowana jest do komory czystej wody a oddzielone zanieczyszczenia przetłaczane do komory osadów.

Do opróżniania komory osadów służy tłok wypychający (T). System odzysku wody działa w sposób ciągły,automatycznie za/wyłączając w zależności od poziomu wody w komorze (KC), odpowiednio swoje instalacje lecz nie powodując przerw w czyszczeniu kanału. System ten jest zintegrowany z tradycyjnym wyposażeniem do czyszczenia ciśnieniowego (instalacje ssące, wysokociśnieniowe, bębny z wężami,obrotowym wysięgnikiem węża ssącego, itp.) i montowany na zależnym od pojemności całkowitej zbiornika, podwoziu samochodu ciężarowego.
Załączniki:
Animacja z ilustracją procesu oczyszczania
Kroll WRS 29P z odzyskiem wody
Kroll Kombi
Prezentacja KROLL


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
  Code and design by   new4mat.com Administracja