O firmie     Galeria     Kontakt


Oferta
Wyszukiwarka
 

Oferta
Samochody ciśnieniowe KROLL
Frezy hydrauliczne KATE-PMO
Światłowody w kanale FAST-ROBOT
Metody bezwykopowe
RICO Kamery TV
 

Aktualności

Diamenty Forbesa 2017

Miło nam poinformować, że nasza Spółka została nagrodzona Diamentem Forbesa 2017


Targi WOD-KAN 2017

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr: Z 09 podczas tegorocznych targów WOD-KAN 2017 w Bydgoszczy w terminie 16-18.05. 2017 r. 
Samochody ciśnieniowe KROLLTradycyjne metody czyszczenia instalacji kanalizacyjnych pod wysokim ciśnieniem,wymagają użycia dużych ilości cennej czystej wody a konieczność uzupełniania jej ubytków - powoduje przerwy technologiczne. Metody te są więc nieekologiczne i nieekonomiczne. Opracowany przez firmę KROLL, system zamkniętego obiegu wody z instalacją jej odzysku, umożliwia wielkokrotne użycie do czyszczenia tej samej wody, bez potrzeby jej uzupełniania. Zużywana po raz pierwszy woda, nie musi być wodą czystą. Może zostać pobrana, a następnie oczyszczona przez system, np. z rzeki lub bezpośrednio z instalacji kanalizacyjnej.

Pompa wysokiego ciśnienia (PWC), pobiera wodę z wyodrębnionej w zbiorniku komory czystej wody (KC) i przetłacza ją pod wysokim ciśnieniem do końcówki czyszczącej w kanale. Zmieszana z zanieczyszczeniami woda zostaje stąd zassana do komory osadów (KO) zbiornika, podciśnieniem wytworzonym przez pompę próżniową (PP). W komorze osadów z zanieczyszczonej wody wytrącają się grawitacyjnie i pozostają, większe i cięższe cząstki zanieczyszczeń. Pozbawiona tych cząstek woda, zostaje - poprzez spełniające rolę filtra wstępnego otwory w toku(T) i bębnowy filtr odśrodkowy dokładnego oczyszczania (FB) - zassana i przetłoczona przez pompę wirnikową (PW) do zespołu rozdzielaczy cyklonowych (RC).

W rozdzielaczach tych następuje ostateczne oczyszczenie wody do czystości wyższej niż wymagana przez producentów pomp wysokiego ciśnienia. Opuszczająca zespół rozdzielaczy odzyskana woda kierowana jest do komory czystej wody a oddzielone zanieczyszczenia przetłaczane do komory osadów.

Do opróżniania komory osadów służy tłok wypychający (T). System odzysku wody działa w sposób ciągły,automatycznie za/wyłączając w zależności od poziomu wody w komorze (KC), odpowiednio swoje instalacje lecz nie powodując przerw w czyszczeniu kanału. System ten jest zintegrowany z tradycyjnym wyposażeniem do czyszczenia ciśnieniowego (instalacje ssące, wysokociśnieniowe, bębny z wężami,obrotowym wysięgnikiem węża ssącego, itp.) i montowany na zależnym od pojemności całkowitej zbiornika, podwoziu samochodu ciężarowego.
Załączniki:
Animacja z ilustracją procesu oczyszczania
Kroll WRS 29P z odzyskiem wody
Kroll Kombi
Prezentacja KROLL


 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
  Code and design by   new4mat.com Administracja